VABILO – SLOVENSKA OLIMPIJSKA BAKLA TUDI V IVANČNI GORICI

Spoštovani starši in dragi otroci!

Vabim vas, da se udeležite posebnega dogodka, ki se bo zgodil v naši občini.

Načrtuje se, da bo »Slovenska olimpijska bakla« med aprilom in julijem obiskala vse slovenske občine, povezala mlade tekače, rekreativne športnike, naše občanke in občane ter vrhunske športnike v neponovljivo zgodbo o športnem narodu. S »štafetno« predajo bakle bomo skupaj širili olimpijske vrednote miru, prijateljstva, strpnosti in upanja. Slovenski športniki so do sedaj osvojili 74 olimpijskih kolajn in prav v toliko dneh bo Slovenska bakla obiskala vseh 212 občin. Predvidoma jo bo poneslo 10.000 tekačev, ki bodo pretekli vsaj 12.000 km, kar je razdalja od Slovenije do Tokia.

Namen projekta je promocija športa, povezovanje ljudi, mladih in rekreativnih športnikov z vrhunskim športom, pa tudi širjenje olimpijskih vrednot in simbolov ter olimpijskega gibanja in izražanja podpore slovenskim olimpijcem na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu, ki bodo na sporedu od 23. julija do 8. avgusta.

Občino Ivančna Gorica bo bakla obiskala 25. maja 2021. Prevzeli jo bomo od občine Dobrepolje ob 14.30 uri v Hočevju.

ČASOVNICA SLOVENSKE OLIMPIJSKE BAKLE – TOREK, 25.5.2021

OBČINA IVANČNA GORICA

• Ob 14.30 simbolični prevzem olimpijske bakle od občine Dobrepolje (Hočevje – gasilski dom) – (Mitja Hren, Ivo Čarman)

KRKA: 14.30