IZVAJANJE DODATNIH POPOLDANSKIH DEJAVNOSTI

Mnogi ste obveščali, da vas izvajalci  popoldanskih dodatnih dejavnosti za otroke (nogomet, taekwondo, plesne,..) znova vabijo k vključitvi otroka v navedene aktivnosti. Razumljivo ste nekateri izrazili skrb zaradi morebitnega širjenja virusa.

Strinjam se, da je hitenje k raznim aktivnostim, kjer se združujejo različne skupine otrok, ta hip še rizično. V vrtcu se vsak teden naši zaposleni testirajo in prav tako še vedno ne združujemo otrok iz posameznih skupin (mehurčki skozi ves dan).  Vse z namenom, da bi preprečili morebitno širjenje okužb z virusom Covid 19.

Odgovor sem iskala tudi na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport, ki so zapisali:

Še vedno je razglašena epidemija in Vlada vsak teden sprejema odlok o delovanju vzgojno-izobraževalnih zavodov. Zaradi razglašene epidemije so priporočila zdravstvene stroke, da imajo udeleženci vzgoje in izobraževanja (otroci, učenci) zmanjšano število stikov in s tem manjše število rizičnih kontaktov. Iz navedenih razlogov vrtcem ne priporočamo izvajanje dejavnosti izven prostorov vrtca.

Vida Starič-Holobar, univ. dipl. iur.
Vodja Sektorja za predšolsko vzgojo

Starše naprošam, da  ste še naprej skrbni pri preprečevanju širjenja okužb Covid 19.

Hvala za razumevanje,